Czy prawo to trudne studia? Czy trzeba się uczyć przepisów na pamięć?

  Czy prawo to trudne studia? Czy trzeba się uczyć ustaw na pamięć? Czy trzeba  Podstawowe dane o:
  Liczbie odsłon: 9326
  Czas trwania: 13m 8s
  Uzyskanych od was ocenach: 338

  Komentarze:

  Czy prawo to trudne studia? Czy trzeba się uczyć przepisów na pamięć?

  - A ja myślę, że studiowanie prawa obecnie jest mało perspektywiczne. Po wyjeździe z Polski jest się bez kwalifikacji, a wyjechać będzie trzeba, bo z uwagi na niską dzietność Polek nasz kraj czeka finansowa klapa.
  - kurde ja mam 12 lat a oglądam filmy o studiach /:
  - Z jakim wynikiem Pani skończyła prawo?
  - Dzień dobry, czy zdając na maturze tegorocznej historię oraz język polski w zakresie rozszerzonym mam szansę się dostać na UJ? Nie wzięłam języka angielskiego rozszerzonego z obawy, że nie podołam dlatego obawiam się, że może to nie wystarczyć :(
  - Można wiedzieć jakie są tam przedmioty?😊 Są też takie jak np. matematyka itd.? 😅
  - Dzień dobry :) Chciałabym zapytać czy konsultacje spisu treści i literatury z osoba która nie jest naszym promotorem jest dozwolone? np. wysłanie przez kogoś na maila sugestii i uwag co do naszego spisu treści oraz tego co np. powinno sie znajdować w pracy i pomoc przy wyborze literatury?
  - Dzień dobry, od października planuje aplikować na prawo w trybie niestacjonarnym jednocześnie zaczynając ostatni rok licencjatu z biologii. Czy uważa Pani, że jest możliwe utrzymać się na tych studiach jednocześnie robiąc licencjat, a następnie magisterkę z innego kierunku (biologia sądowa), czy raczej jest to porywanie się z motyką na słońce? Wiem, że to indywidualna kwestia, ale jestem ciekawa Pani opinii jako absolwentki prawa :)
  - Czy na prawo zaoczne trudno się dostać (chodzi mi wlansie o UJ) i czy jest sens studiować ten kierunek wraz z innym?
  - Czy po technikum jest szansa studiowania prawa? w szkole mam rozszerzony polski oraz angielski i mam zamie zdawać rozszerzoną maturę z polskiego, angielskiego i historii
  - Świetny film♥️
  Mam jedno pytanie, od dziecka myślałam nad tym kierunkiem, tylko ze mam tatuaże na ręce, nie są to jakieś wyzywające, ozdobne oczywiście ale czy to będzie problem? Będą na mnie krzywo patrzeć na studiach?
  - Tu bym szukał, skarb-kibica.pl dla mnie ciekawe.
  - Dzień dobry. Czy studiowała Pani w trybie zaocznym czy dziennym? Jeśli chodzi o wspomniane dwie poprawki to czy mogę wiedzieć, czy były to warunki czy zwyczajnie zaliczenia w drugim terminie? Pozdrawiam
  - Kierunek jest super, naprawdę jestem bardzo zadowolony
  - Na jaki kierunek w liceum/technikum pujść żeby studiować prawo?
  - jak w pracy magisterskiej zrobić przypis jeśli znalazłam komentarz na lex/legalis. Jest podany tytuł,autor,ale nie ma strony z jakiej jest wzięty fragment. Czy wtedy wystarczy napisać sam tytuł i autora czy daje się link do strony czy jak to zrobić?
  - A czy pracowała Pani w czasie studiów? Nie mam mam na myśli pracy dorywczej w weekendy itp ale prace w pełnym wymiarze godzin ;)
  - Jestem w klasie maturalnej i zastanawiam się nad prawem... czy mogłabyś opowiedzieć o tym jakie osoby twoim zdaniem do tego się nadają?? Jakie zdolności jeśli chodzi o uczenie się trzeba mieć? Jak mam stwierdzić czy warto próbować czy nie?? Jestem bardzo rozdarta i nie wiem co robić
  - Czy po zakończeniu studiów prawniczych została Pani radcą prawnym?
  - Czy pytanie o dowód osobosty podczas sprzedaży alkoholu jest nielegalne? Jak by nie patrzeć jest to legitymowanie obywatela przez osobę nieuprawnioną ponieważ nie jest ona policjantem strażnikiem miejskim etc.
  - Czy w wieku 30 lat jest sens zaczynać studia prawnicze?
  - Świetny film! Chciałabym w przyszłości studiować prawo , ponieważ jest to moim marzeniem od dziecka. Czy prawdą jest to , że w karierze prawnika, prokuratura, sędziego itp itd trzeba mieć znajomości ? Wiele osób mi odradza studiowanie tego kierunku ze względu na to, że nie mam żadnych znajomości w świecie prawniczym. Pozdrawiam serdecznie.