Czy TRUDNO jest DOSTAĆ SIĘ NA PRAWO? | 5 FAKTÓW O STUDIOWANIU PRAWA

  Cześć :) Zapraszam na film, w którym przedstawiam 5 faktów związanych ze s  Podstawowe dane o:
  Liczbie odsłon: 13059
  Czas trwania: 15m 14s
  Uzyskanych od was ocenach: 561

  Komentarze:

  Czy TRUDNO jest DOSTAĆ SIĘ NA PRAWO? | 5 FAKTÓW O STUDIOWANIU PRAWA

  - Na jakiej uczelni są płatne praktyki i od którego roku ?
  - Tyle lat studiowania, a nie było jak napisać apelacje :0
  - A można po geografi i wosie isć na coś z prawem ?
  - U nas na UG dużo wykładowców jest radcami/adwokatami
  - 11:39 za pierwszym razem usłyszałem "pracą prawnika nie jest ćpanie tony orzeczeń" XD
  Oczywiście przesłyszane, aczkolwiek jako praktyk i obserwator czasami mam wrażenie, że powoływanie się przez radców/adwokatów/komorników /sądy na orzeczniczy bełkot, często w oderwaniu od stanu faktycznego przypomina takie odurzanie się, czy wręcz nałogowe pytania w stylu:
  "może ktoś poratować jakimiś orzeczeniami w temacie niecelowości opozycyjnej przeciwegzekucyjnego ekscydencyjnego z dwoma interwenientami ubocznymi i jednym interwenientem głównym we współuczestnictwie łącznym materialnym?".
  - Polecam tabletki na gardło
  - Teologia też jest 5letnia jednolita
  - Co sądzisz o prawie zaocznym?
  - Wiem ze późno piszę, ale od każdego słyszę, że strasznie trudno jest się dostać na te studia a bardzo bym chciała.
  - Czy ważną role gra uniwersytet na którym kończy się prawo? Czy to ma znaczenie?
  - Tu jest więcej http://stomatolog-konin.pl/licowki-konin/, można poczytać.
  - Co sądzisz o kierunku "Kryminologia"? Mówisz o tym w którymś z odcinków?
  - To sie dzieje gdy umysł ścisły i chęć prestiżu przewyższają zainteresowania, chęć pomocy innym i bycie osoba wszechstronnie wykształcona. Dla takiej oto damy najlepszym rozwiązaniem byłaby szkoła zawodowa o profilu prawniczym, gdzie nie uczyłaby się żadnych filozofii i tego typu „zapychaczy”. Teraz siedzisz w cyferkach i tam powinno być Twoje miejsce.
  - A może mogłabyś zrobić film o instytucjach, które oferują pracę prawnikom bez aplikacji? Sama jestem w takiej sytuacji, za dwa lata kończę studia i chciałabym jak najszybciej znaleźć pracę, może mogłabyś dać jakieś wskazówki gdzie warto się rozglądać :)
  - Te bomby w tle sa super :) ❤️
  - Mam pytanie: czy można wybrać więcej niż jedną aplikację np. Radcowską i Notarialną naraz lub po skończeniu jednej z nich kontynuować edukację na innej aplikacji?
  - Cześć, jestem twoim fanem na , mam takie pytanko, co mogę zrobić już we wczesnym wieku żeby mieć lepszy start na studiach, napewno wiem że Wos jest bardzo ważny. Interesuje mnie co mogę śledzić czy czego uczyć się dodatkowo. Czy np czytanie kodeksów/konstytucji itp pomoga czy nie do końca. I zawsze mnie zastanawiało co ma do prawa historia.
  Liczę że odczytasz wiadomość.

  Pozdrawiam i życzę zdrówka.
  - A czy nie myślisz Iza, że prawo rzmskie pomaga w lepszym zrozumieniu pewnych zagadnień z prawa cywilnego (spadki etc.) ?
  - Moi znajomi, którzy studiowali prawo zawsze powtarzali, że najgorsi wykładowcy to teoretycy niepracujący w zawodzie prawnika. Robią z Ciebie debila, bo nie wkułeś na pamięć czegoś, co w praktyce w ogóle nie jest używane, a sami nawet nie wiedzą czy to, czego uczą ma sens :(
  - Super film ❤️
  Bardzo pomocny 😘 dużo się dowiedziałam 😀
  - mam podobne odczucia po PW, z ta roznica, ze np. zeby przejsc musialem ogarnac 8:55 juz na pierwszym roku :D to byla ogromna zmiana calego nastawienia i chyba jedna z lepszych lekcji z całych studiów... potem juz z gorki. generalnie mam dość podobne odczucia z wiekszością rzeczy o których tu mówisz :)