Droga, jej elementy i rodzaje - wykład nr 1 z przepisów ruchu drogowego

    Pierwszy wykład na kursie prawa jazdy kat. B Droga, jej elementy i rodzaje



    Podstawowe dane o:
    Liczbie odsłon: 43369
    Czas trwania: 16m 8s
    Uzyskanych od was ocenach: 992

    Komentarze:

    Droga, jej elementy i rodzaje - wykład nr 1 z przepisów ruchu drogowego

    - bardzo przydatne informacje do egzaminu..mozna sporo sie nauczyc ciekawie i jasno tlumaczone łapka w gore leci
    - Fajne przygotowanie do egzaminu !
    - Dziękuje za wykład
    Właśnie planuje zrobić prawko
    - Dzieki za wykład
    - super sie pani slucha
    - Super ale przydał by się Pani mikrofon
    - O kurcze tam gdzie jest przejazd kolejowy jest zdj z mojego miasta haha ps. Bardzo fajnie Pani wszystko tłumaczy :D
    - 😛
    - Pozdrowienia dla osób z lekcj online👁👄👁👌
    - mówi Pani że osoba na rolkach jest pieszym i dlatego nie może poruszać się po chodniku, który jest dla pieszych. zasstanawiam sie czy oglądać dalej bo nie bede w stanie wychwycić wszytkich pomyłek...ponieważ się uczę. pozdrawiam
    - Tu też bym zerknął: Doradztwo finansowe Lublin, warto było.
    - Ale ma pani genialną energię, bardzo fajnie się słucha i uczy :)
    - świetne
    - Słuchając głosu Pani Weroniki można przegapić cały wykład 🤭
    - Super
    - Fajny program..
    - Droga dwujezdniowa musi mieć jezdnie o co najmniej dwóch pasach ruchu by jechać 100 km/h
    - Fajnie, dziekuje
    - Mamy podobny awatar, więc zainteresowałem się tym co macie Państwo do przekazania swoim kursantom. Jestem pod wrażeniem. Spokojny i profesjonalnie prowadzony wykład, bez gwiazdorzenia i popisów nieomylnego belfra, co jest niestety skażeniem zawodowym wielu wykładowców OSK, szczególnie tych, którzy nie rozumieją lub nie raczą zauważyć rozbieżności między prawem i praktyką WORD. Dlatego tym razem pominę drobne uwagi do prezentowanego materiału, życzą sobie i państwu tego , by podobnie było w kolejnych odcinkach.

    Od lat śledzę poczynania OSK, które z oczywistych względów muszą tak szkolić, jak wymagają tego od nich egzaminatorzy WORD. Dlatego od zawsze powtarzam, że w obecnej sytuacji bezprawia i samowoli tej koterii, kandydat na kierowcę ma słuchać rad i uwag swojego instruktora, gdyż on wie najlepiej jaki poziom wiedzy prezentują lokalni egzaminatorzy o różnej profesji, przyuczeni jedynie do zawodu na wewnętrznych kursach w WORD.

    Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zarówno część pytań egzaminacyjnych jak i praktyka WORD od 20 lat oparta jest na starym peerelowskim Kodeksie drogowym z 1983 roku, który przestał obowiązywać w 1998 roku. Sprzeczne z prawem europejskim wymysły jego współtwórców i komentatorów, można spotkać w pisanych przez nich poradnikach dla kierowców, bezkrytycznie powielanych np. przez Grupę IMAGE. Taką książką jest prezentowana w Państwa materiale książka "Kierowca doskonały B" nieżyjącego już specjalisty Wojsk Samochodowych z czasów PRL, płk. Henryka Próchniewicza, którego w 2005 roku pewien dobrze ustosunkowany analfabeta drogowy, ekspert wydawnictwa, zmusił do zmiany rozumienia zasad ruchu okrężnego na sprzeczne z obowiązującym prawem.

    Mam nadzieję, że NIE UCZYCIE Państwo swoich podopiecznych, że z okrężnie biegnącej jezdni można, jadąc do przeciwległego wylotu na okrężnie zorganizowanej budowli drogowej, skręcić w prawo z każdego pasa ruchu, tłumacząc to sobie jako jazdę na wprost bez zmiany kierunku jazdy, myląc kierunek jazdy z kierunkiem ruchu, z czym mamy do czynienia także na skrzyżowaniach na których droga zmienia swój kierunek.

    Równocześnie namawiam tych, którzy już posiadają uprawnienia, by doskonalili swoje umiejętności w oparciu o właściwą wiedzę z zakresu prawa drogowego, gdyż na drodze, to już oni sami odpowiadają za swoje czyny. Nie będzie okolicznością łagodzącą to, co przeczytali w poradnikach dla kierowców lub to czego uczono ich na kursie.