Jedź bezpiecznie odc. 719 (Egzamin na prawo jazdy - trudne miejsca w Krakowie)

  Trudne miejsca dla zdających na prawo jazdy w Krakowie: skrzyżowanie Stella-Sa  Podstawowe dane o:
  Liczbie odsłon: 85716
  Czas trwania: 10m 17s
  Uzyskanych od was ocenach: 1272

  Komentarze:

  Jedź bezpiecznie odc. 719 (Egzamin na prawo jazdy - trudne miejsca w Krakowie)

  - "takiego przepisu nie ma ... ale ", więc jak ... są przepisy czy ich nie ma ? czy jest tylko widzimi się egzaminatora ?
  - I cała przyjeżdżająca wieś do Krakowa powinna obowiązkowo Pana odcinki oglądać żeby później umieć się poruszać po mieście
  - 8:25 ne mam zamiaru go bronić czy coś ale jako taksówkarz powiem, że taka specyfika pracy. Dostał nagle zlecenie w tamtym kierunku i nie chcąc tracić czasu objeżdzając cale rondo zrobił jak zrobił. Ok, zrobił źle ale taka specyfika pracy niestety... Gdybyśmy mieli wszystko robić lege artis to byśmy tracili dwa razy tyle czasu. A czas to pieniądz. Powtarzam - wyjaśniam sytuację, ale nie bronię.
  - Ale serio nie można zmieniać pasów jak już się jakiś obrało? Ja byłem przekonany, że póki jest linia przerywana możne je zmieniać. Człowiek jak nie zna miasta nie jest peiwen z góry, który pas gdzie prowadzi, czasami dostrzega to później.
  - Migacz xD
  - Jak to eliminuje stela sawickiego , mnie uczono że zawracając należy zająć skrajny pas czyli prawy i tak bym pojechał ..najwyżej większe koło zrobię ale to nie problem ..
  - A jak przyjdzie zima i śnieg to jeden wielki cyrk, jak wszędzie
  - Tam jeszcze nie byłem, ale na moment 7:20-7:22 naprawdę trzeba uważać, bo można przeoczyć w takim ruchu .Przydałby się jakiś znajomy w Krakowie z którym można pojeździć po mieście.
  - 4:06 nie raz byłam świadkiem tego "manewru" jadących prawym pasem skrecajacych w lewo,gdzie jazda jest na wprost bądź prawo. i to instruktorzy z kursantami popełniają taki błąd. czas najwyższy w kamerkę zainwestowac dla swojego dobra :)
  - 5:58 - bo kierowcy, którym zapala się zielone dzielą się dwie grupy: na tych co ruszają i na tych co wrzucają "jedynkę".
  - Tu też bym zerknął: balie ogrodowe producent https://benelote.com/- jak dla mnie ok.
  - Jakość niektórych ulic w Krakowie jest tragiczna. Nie wiem kto tym zarządza ,ale takie miasto ... W porównaniu o Warszawy drogi w krakowie są beznadziejne..
  - żadne miejsce nie jest trudne jak się trochę poćwiczy :) zdawałem prawko po kursie w oes kraków i ćwiczyliśmy te miejsca wcześniej.
  - taksówka miała przerywaną więc mogła
  - 2:47 ZNOWU SRODKOWY ZAMIAST LEWEGO, JAK TO
  - 1:26 CZY NIE POWINIEN ZAJAC SKRAJNIE LEWEGO ZAMIAST SRODKOWEGO?
  - Na egzaminie zrobiłem źle to 2 skrzyżowanie ale całe szczęście zdałem <3
  - Trochę wkurza mnie ten trend w oznakowaniu jaki został wprowadzony jakiś czas temu. Kiedyś jak Pas był oznaczony do jazdy na wprost i skrętu. można było z niego bezpośrednio skręcić w poprzeczną drogę bez zmiany na skrajny prawy czy lewy. Teraz do pewnego momentu pas jest dwukierunkowy a za chwilę kiedy pojawia się nowy pas do skrętu ten do skrętu i jazdy na wprost staje się pasm tylko do jazdy na wprost. To ewidentnie wprowadza w błąd. Kiedy uczyłem się na prawo jazdy pas do skrętu był pasem do skrętu a z dwu kierunkowego można było pojechać w jednym z dwóch kierunków. Nie rozumiem co autorzy współczesnego oznakowania mieli na celu wprowadzając takie mylące oznakowanie. Chyba zrobili to ku uciesze serwisów blacharskich.
  - Czy nie uważacie za bezsensowne, że jak się zaliczy "placyk" a potem obleje na mieście to kolejny egzamin zaczyna się od "placyku"?
  - Grzegórzeckie to największa zmora :/ Kto to projektował?! Jeśli przejechało się tam kilka razy, to jako tako człowiek się już łapie w tym absurdzie, ale często widzę jak kierowcy na "obcych" blachach mają tam zwyczajnie problemy i się gubią. Pamiętam, jak sam tam zdawałem prawo jazdy... Jakoś udało się 2x poprawnie wykonać manewr, ale nikomu nie życzę tam jeździć. Co chwilę ktoś trąbi, co chwilę ktoś zajeżdża.
  - I bez Beatki Jasnokiciatki...:-(
  Polecam też nakręcić odcinki w innych placówkach MORD - w Nowym Sączu i Tarnowie.