Prawa Kirchhoffa [RS Elektronika] #73

  W tym odcinku przypomnę wam, czym są prawa Kirchhoffa oraz spróbuję wytłuma  Podstawowe dane o:
  Liczbie odsłon: 96415
  Czas trwania: 11m 30s
  Uzyskanych od was ocenach: 2413

  Komentarze:

  Prawa Kirchhoffa [RS Elektronika] #73

  - 1 prawo 1:07 2 prawo 4:36
  - dzięki!
  - fragment filmy zaczynający się o 6:48
  jest błąd w równaniu opisującym II prawo K. dla oczka2 powinno być U2 "-" U3 = 0 , a jest "+"
  jeżeli się mylę to proszę o komentarz
  - Witam. Dlaczego natężenie przed R1 jest takie samo jak za nim? Rezystor z tego co wiem ogranicza prąd. Jestem na początku drogi z elektroniką. Pozdrawiam i dziękuję za ten kanał. Mega robota.
  - 1:07 4:17
  - 1:53 co.
  - DZIEŃ DOBRY
  - elo
  - Rozwiązanie:
  I1 = I2+I3
  I3 = 1A
  U = IR
  U2 = I2*R2=0,5 V
  U2 = U3
  U3 = I3*R3 = 0,5 Ohma
  Odpowiedź:
  I3 = 1A
  R3 = 0,5 Ohma
  - pozdrawiam z fizyki es
  - Ja widziałem chyba to tu metki drewniane myśle że jest ok,
  - 6:26 ale to wytłumaczyłeś...no skoro mają ujemny znak to Uo = - (U1 + U2) a skoro U1 i U2 są ujemne to Uo = - (- U1 + (-U2)) co daje nam wartość większą od zera . BEZ SENSU.
  7:00 dlaczego kierunek prądu jest taki skoro prąd płynie od + do - !?
  - ta zagadka na koniec jest nie do rozwiązania, błędne wartości wejściowe są podane i takie prądy tam nie płyną. napięcie chyba jest zawyżone. nie wiadomo co autor miał na myśli podając dane
  - To ja też mam zagadkę ;-) Posłużę się schematem z żarówką (7:47). Zagadka brzmi: w obwodzie płynie prąd 0,28 A, wymuszony źródłem napięcia. Jeżeli usuniemy baterię i zamkniemy obwód w jej miejscu to rzecz jasna prąd w obwodzie będzie równy 0. Ale gdy ten obwód umieścimy w zmiennym (np rosnącym) polu magnetycznym, dobranym tak, by wymusić prąd w obwodzie na poprzednim poziomie (0,28A) to spadki napięć na żarówce i rezystorze będą jak w początkowym obwodzie (z prawa Ohma). Niestety II prawo Kirchoffa nie będzie spełnione. WHY ?
  - Co tak mało tych reklam
  - Danke shön
  - 7.30 POMOCY! Jak obliczyć rezynstancje żarówki??? POMOCY!
  - Prawo Kirchhoffa jest nie do zrozumienia :d
  - Witam. Jak obliczyć rezystancję żarówki chodzi mi o 6.67 jak jest w rezystorze 4,7 oma to w żarówce ile będzie???? Z góry dziękuje i jeżeli coś źle pisze to sorki.. :)
  - dzięki tobie w końcu to zrozumiałem , mam nadzieje ze zrozumiem kiedyś jeszcze więcej , robisz dobra robotę ziom tak trzymaj , big + dla ciebie
  - Komentarz merytoryczno semantyczny do generalnie bardzo dobrego filmu. Wolno mówić o źródle napięcia, jest to prawidłowe. Wolno mówić o źródle energii, jest to prawidłowe. Wolno nawet mówić o źródle darmowej energii, jest to prawidłowe, choć wielu tego już nie jest w stanie zrozumieć, a starczy spojrzeć dookoła na wiatr, rzeki, oceany i morza, grawitację, magnetyzm, słońce, itp.. Nie wolno zaś mówić o "źródle prądu" !! Źródło prądu nie istnieje. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie źródła prądu, ani źródła prądowego. Za określenie "źródło prądu" należy się - niezależnie od nawet największych innych nauczycielskich zasług - za określenie "źródło prądu" należy się kara śmierci poprzez spalenie czarownika na stosie. Może to by dopiero uchroniło ludzkość od zabobonnej wiary w nigdy nieistniejące źródło prądu.
  PS 6 min. 44 sek. na schemacie jest oczywisty trywialny błąd. Być może zamierzony... Ciekawe, czy autor ma tego świadomość i czy dociekliwi elektronicy są w stanie to dostrzec. Autor źle zdefiniował drugie prawo Kirchoffa... Albo z prędkości, albo celowo, aby ktoś się nad tym zastanowił.