Prawo budowlane dla organów terenowych

    Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że na stronie 7 w części prezentacj



    Podstawowe dane o:
    Liczbie odsłon: 15136
    Czas trwania: m s
    Uzyskanych od was ocenach: 88

    Komentarze:

    Prawo budowlane dla organów terenowych

    - Czy do budynków mieszkalnych jednorodzinnych realizowanych na podstawie projektu budowlanego opracowanego na "starych 'zasadach ma zastosowanie art.57ust1b ustawy prawo budowlane tj.nie występuje obowiązek dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy dziennika budowy protokołów badan i sprawdzeń oraz potwierdzenie wykonanych przyłączy
    - 1:40:36 Istotne odstąpienia w zakresie zgłoszeń "z projektem". Czy wszystkie odstąpienia od zgłoszeń "z projektem" są istotne? Czy może ustęp 5 można stosować do zgłoszeń "z projektem" pomimo, że jest w nim mowa o:
    "Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę"?
    - Kto ma złożyć oświadczenie o możliwości podłączenia inwestycji do sieci ciepłowniczej - architekt czy projektant instalacji grzewczej ?
    Oświadczeni ma być nadal w załączeniu do wniosku o pozwolenie na budowę, a na tym etapie nie składamy projektu technicznego, w którym są instalacje.
    - Projekt PZT musi zawierać przebieg instalacji zewnętrznych (woda, energii elektryczna, kanalizacja sanitarna, gaz) z pokazaniem podłączenia do sieci,
    Pytanie, czy wystarczy projektant architekta w PZT ?
    Czy projektanci branżowi musza podpisać PZT, a co za tym idzie zrobić swój opis, skoro zgodnie z rozporządzeniem (par. 24 ust. 4) muszą to pokazać w P. Technicznym ?
    - Bardzo pomocne szkolenie jezeli chodzi o Pana Jacka duże podziękowania !
    Co do Ministerstwa to @#%$&*& jakiś żart, chyba Pani dyrektor śpieszyła się na weekend